Interaktivní mapa technických památek[ 13.6.2017 - (ossack ]
Možná jste někteří zaznamenali, možná ne. Pro jistotu tedy uvádím i zde, že naše interaktivní mapa opevnění byla rozšířena o další datovou vrstvu a tou jsou technické památky. Takže vše co je v naší společné databázi si můžete nyní zobrazit pěkně na klikací mapě a okouknout kam se případně dá jet na dovolenou nejen za lenošením, ale i poznáním naší republiky a jejích zákoutí.
 
 
Velký přelet[ 23.2.2016 - (ossack ]
jelikož náš web se zabývá technickými památkami, nelze jinak než zmínit i projekt "Velký přelet". Ten spočívá v přesunu vysloužilého letounu Tupolev Tu 154M z letiště Praha Kbely do Slováckého leteckého muzea v Kunovicích u Uherského Hradiště.
Letadlo již naši kolegové demontují a chystají na přepravu. Ta samozřejmě něco stojí, tak se rozhodli projekt financovat za pomoci fanoušků letecké historie (a nejen jich) na tomto webu: Velký přelet. Přispět můžete samozřejmě i Vy a získat tak zajímavé upomínkové předměty i mnohem více.
Doufejme, že to vyjde a tento skvost historie letectví bude umožněno konečně shlédnout v celé kráse i veřejnosti. Byly doby, kdy se tahle éra na našem nebi proháněla co pár minut, ale dnes už je to skutečný poklad.
 
 
Máme tu opět prázdniny a dovolené...[ 3.7.2015 - (ossack ]
se kterými je, doufejme, spojeno stále i cestování za minulostí a technickými památkami. Věříme, že naše společná databáze bude pro Vás nejen studnicí inspirace při plánování výletů, ale nebudete váhat do ní přidat po návratu i něco Vámi objeveného, co zde doposud není. Na Vaše příspěvky se samozřejmě těšíme a jak jste si asi stačili za dobu existence databáze všimnout, nikdy není jisté, že ta či ona památka bude na příslušném místě i za rok. Po některých už zbydou jen ty fotografie a záznam zde či v knížkách.
Objevujte tedy, užívejte si, foťte a obdivujte šikovnost a nadšení našich předků. Zaslouží si to.
 
 
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2015[ 23.12.2014 - (ossack ]
Všem příznivcům technických památek do nového roku hodně zdaru při výpravách za industriální architekturou, továrnami, rozhlednami, vápenkami a spoustou dalších skvostů minulosti. Přeji též pevné zdraví a volný čas na průzkumy a výlety pokud možno s blízkými co sdílejí náš společný zájem .
Technickým památkám přeji ať vydrží nápor nadržených developerů a jejich poskoků. Naopak ať se čím dál více těší přízni návštěvníků a obdivovatelů umu našich předků. Užijme si toho našeho koníčka jak jen to jde a jak si zaslouží.
Nezapomeňte přitom i na to, že svět kolem nás, který v posledních měsících dostává tak na frak, by si zasloužil i nějakou tu pomoc našeho zdravého rozumu. A jak tak na to koukám, bude jí potřeba více než dost.
 
 
Virtuální prohlídky elektráren[ 4.12.2014 - (ossack ]
Bez ohledu na náš vztah k reklamě, který je veskrze negativní, mi to nedá, abych se nepodělil o jeden moc pěkný web virtuálních prohlídek elektráren provozovaných ČEZ. Nejzajímavější jsou samozřejmě ty vodní , ale nebudu vnucovat svůj názor. Kochejte se dle libosti, je čím.